A A A

Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych #BiegFairPlayPKOl. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji.

Podczas lekcji wychowania fizycznego interpretowaliśmy termin Fair Play, stworzyliśmy kodeks zasad, który został umieszczony na gazetce sportowej.

Fair Play to czysta, uczciwa gra, prowadzona nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny i szlachetny. Nie należy jednak traktować jej jak przymus, którego należy przestrzegać, lecz jako coś więcej - postawę moralną, wynikającą z naszych wewnętrznych przekonań. Powinno funkcjonować i być respektowane we wszystkich dziedzinach życia na co dzień.

W ramach tej akcji 11 września 2023roku na terenie naszej szkoły odbyły się biegi przełajowe klas IV- VIII. Dystans biegu był uzależniony od danego rocznika. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na starcie i rozgrzewce lekkoatletycznej przystąpiliśmy do biegania.

A oto lista zwycięzców

Klasa IV a

Dziewczęta Chłopcy

1.Emilia Gurgul 1.Oskar Wal

2.Patrycja Kurczab 2.Filip Smoła

3.Magdalena Buzowska 3.Emilian Wajda

Klasa IV b

1.Natalia Szczęsny 1.Iwo Wilowski

2.Maja Broniec 2.Antoni Ludwik

3.Nikola Karczyńska 3.Piotr Kuberski

Klasa V a

1.Milena Kudrańska 1.Jan Więcek

2.Lena Lanckorońska 2.Szumlański Mikołaj

3.Małgorzata Sobecka 3.Igor Dereń

Klasa V b

1.Iga Patrzałek 1.Filip Plebanek

2.Julia Onak 2.Hubert Mirecki

3.Agata Tofilska 3.Kacper Onak

Klasa VIa

1.Roksana Szczęsny 1.Patryk Studziński

2.Zuzanna Batog 2.Paweł Jabłońska

3.Zuzanna Łabno 3.Nikodem Perzanowski

Klasa VI b

1.Lena Wilowski 1.Igor Niemiec

2.Milena Wajda 2.Filip Kuberski

3.Antonina Gawłowicz 3.Piotr Ramza

Klasa VII a i b

1.Milena Wzorek 1.Aleksander Mierzwa

2.Anna Patrzałek 2. Karol Kurleto

3.Martyna Kotwieja 3. Piotr Niedzwiecki

Klasa VIII a

1.Milena Łątka 1.Maksymilian Mirek

2.Oliwia Świerczek 2.Dawid Kotwieja

3.Nadia Jarek 3.Michał Papież

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom biegu. Wszystkie zasady Fair Play towarzyszyły w tym dniu

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk