Wychowanie patriotyczne i obywatelskie jest priorytetem we współczesnej edukacji szkolnej. Wpisało się mocno w działania naszej szkoły. Jednym z nich jest wycieczka uczniów klas siódmych do Warszawy. Na zaproszenie posła pana Norberta Kaczmarczyka 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych udali się z wizytą do polskiego Parlamentu. Koordynatorem wyjazdu uczniów był pan Seweryn Partyński, absolwent naszej szkoły. Pobyt w Warszawie, którą mogliśmy zwiedzać autokarem, wizyta w Sejmie i Senacie, był dla uczestników dużym przeżyciem. Samo wejście na teren obiektu dostarczyło niemałych wrażeń przy kontroli pirotechnicznej, w obecności umundurowanej straży marszałkowskiej. Przez kolejną godzinę, pod kierunkiem pani przewodnik, sprawnie kluczyliśmy po rozległych korytarzach gmachu na Wiejskiej. Poznaliśmy historię obecnego budynku, lokalizację sal sejmowych i senackich, klubów i kół poselskich, partyjnych kuluarów, kaplicy sejmowej oraz ciekawostek związanych z przedmiotami eksponowanymi na korytarzach sejmowych. Na centralnym korytarzu sejmowym mogliśmy zobaczyć na żywo rzeszę dziennikarzy, którzy przygotowywali się do wywiadów z politykami, przy włączonych kamerach. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas sala obrad sejmu. Przez chwilę mogliśmy zasiąść w wygodnych fotelach i poczuć atmosferę tego miejsca, znanego z transmisji telewizyjnych. Po emocjonującym zwiedzaniu Sejmu, w restauracji sejmowej poczęstowano nas dobrym obiadem. Z bagażem niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do naszej małej ojczyzny.

            Opiekunowie grupy: Regina Niedźwiecka, Agnieszka Woźniak

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk