Nasza szkoła jest wesoła, bo nauczyciele starają się nauczać niezwyczajnie.  Można się tu spotkać z panią Urszulą Gawron, autorką książek dla dzieci „Życie jest piękne…” i dowiedzieć się jak powstaje książka. Można się również natknąć na św. Mikołaja. Innym razem pojechać na wycieczkę do Galerii Artystycznej i wykonać piękną pracę plastyczną. Albo wziąć udział w projekcie „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” , czytać książki, wykonać pracę plastyczną i wygrać super podusie przytulanki.

W naszej szkole można też bawić się w teatr, grać w szachy lub w piłkę nożną, albo recytować wesołe wiersze.

Lubimy chodzić do  naszej szkoły.

Uczniowie klasy I „a”:

Szymon, Kacper, Filip, Paweł, Beniamin, Igor, Nikodem, Sebastian,  Tomasz, Bartłomiej.

6 grudnia w siedzibie firmy Leier w Woli Rzędzińskiej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów językowych. Wśród stypendystów znalazła się uczennica naszej szkoły Amelia Jurkiewicz z klasy 8a.

To już trzeci raz dziesięcioro uzdolnionych językowo uczniów zostało nagrodzonych stypendium językowym im. Michaela Leiera, Honorowego Obywatela Gminy Tarnów, właściciela firmy LEIER Polska S.A. Stypendium, przyznawane od 2016 r. uczniom gminnych szkół podstawowych, obejmuje nie tylko kurs języka niemieckiego, lecz także wyjazd na wakacyjny obóz językowy. Michael Leier także na ten rok szkolny przekazał kwotę 5 tysięcy Euro na stypendia językowe.
Stypendyści odbyli już pierwsze zajęcia z kursu języka niemieckiego, które rozpoczęły się 23 listopada i potrwają do czerwca. Po zakończonym kursie uczniowie wezmą udział w obozie językowym. Gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów!!! 

W związku z tym, iż na 20 listopada przypadła rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka, edukacja wczesnoszkolna naszej szkoły włączyła się w obchody tego niezwykle ważnego dnia. Symbolem największej na świecie organizacji - UNICEF, która jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie, jest kolor niebieski. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zrealizowali szereg zajęć mających na celu zapoznanie dzieci z ich prawami. Elementem kulminacyjnym akcji było nawiązanie solidarności z wszystkimi dziećmi na świcie, poprzez wykorzystanie koloru niebieskiego w swoim ubiorze.

A.S.

Cieszymy się ogromnie, iż drogą eliminacji wojewódzkich, nasz szkolny zespół muzyczny „ Remedium” pod kierunkiem p. Małgorzaty Pamuły został zakwalifikowany do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Niezłomnej i Niepodległej. Przesłuchania finałowe Ogólnopolskiego Festiwalu miały miejsce w filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniach od 16.11 – 18.11.2018 r. Zwieńczeniem festiwalu był uroczysty Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagród. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz zespół „ Remedium” w składzie: wokal - Anna Jamróg, Dagmara Jamróg, Magdalena Zych, Anna Sitko, Aleksandra Dyk, Gabriela Szafraniec, Julia Leśniak, gitara-Karol Malisiewicz, skrzypce - Maciej Sondej i bongosy – Michał Plebanek otrzymał w pełni zasłużone wyróżnienie na tym festiwalu. Opiekunowi i członkom zespołu dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? Jak żyją zwierzęta i wiele innych pytań stawiamy sobie podczas realizacji projektu ,,Klimatyczna klasa”, który pomaga kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerza ich wiedzę przyrodniczą.

Wiadomym jest, jak ważną rolę w procesie dydaktycznym odgrywają obserwacje i doświadczenia. Możliwość taką daje nam szkolna hodowla roślin i zwierząt, która to uczy odpowiedzialności. Hodowla patyczaków nie wymaga szczególnych zabiegów hodowlanych, a umożliwia zdobyć wiele interesujących informacji o tych egzotycznych bezkręgowcach. Owady te swym kształtem przypominają patyki. Patyczaki mogą być brązowe lub zielone, co zależy od wilgotności. To gatunek tropikalny i subtropikalny, często o dużych rozmiarach, długości od 1,5cm do 48 cm . Patyczaki są roślinożerne i żerują nocą. Potrafimy rozpoznawać ich płeć. W naszym terrarium żyje: Halinka, Stokrotka, Malinka, Grzesio, Zenio i Lila. Takich i wiele innych informacji dowiedzieliśmy się o tych zwierzątkach. Polecamy warto, ale to nie koniec. O dalszych ciekawostkach ze świata przyrody z pewnością Was poinformujemy.

Uczniowie klasy 1b.

 

 

Każdy może przyczynić się do tego, aby do dzieci z najbiedniejszych rodzin również w tym roku przyszedł św. Mikołaj. Właśnie zakończyliśmy akcję pod hasłem: "Wszystkie dzieci są kochane", której finał odbędzie się 6 grudnia 2018 r. Akcja ta miała na celu zebranie paczek mikołajkowych dla dzieci z rodzin ubogich lub wielodzietnych z terenu miasta Tarnowa oraz regionu.  W akcję chętnie włączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Paczki, w których znalazły się m. in. przybory szkolne, maskotki, książki, owoce oraz mnóstwo słodyczy zostaną rozdane przez Św. Mikołaja podczas Gali Finałowej w Hali Sportowo– Widowiskowej TOSiR w Tarnowie.
Członkowie Towarzystwa Powszedniej Pomocy "Serce" odwiedzą z prezentami także dzieci w domach pomocy społecznej, ośrodkach terapeutycznych i szpitalach.

TO BYŁ KONCERT!

 

Szkolny Klub Wolontariusza oraz Fundacja „Przyjaciele Tarnowca” podtrzymując szkolną tradycję zorganizowali VIII Charytatywny Szkolny Koncert Talentów. W trakcie koncertu wolontariusze z SKW zbierali fundusze na pomoc finansową dla naszych absolwentów w ciężkiej sytuacji materialnej.

Tegoroczny koncert był wyjątkowy pod względem liczby uczestników oraz gości, którzy licznie przyszli posłuchać, zobaczyć, podziwiać i oklaskiwać wszystkich naszych szkolnych artystów.

4 grudnia w trakcie koncertu swój talent przedstawili następujący uczniowie:

- z klasy 6A Aleksandra Okońska i Emilia Radlińska, które pod opieką pana Marcina Ochała przygotowały pokaz szermierki,

- Jakub Cholewa z klasy 2A zagrał na pianinie 4 utwory: „Wlazł kotek na płotek”, „Panie Janie”, „Smerfy” oraz kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”,

- „Śnieżynki” czyli 11 dziewcząt, które pod okiem pani Urszuli Bobrowskiej przygotowały układ taneczny: wystąpiły: Adriana Drelicharz, Katarzyna Jabłońska, Julia Janik, Oliwia Papiernik, Klaudia Ratusznik, Dorota Skórka, Julia Stojak, Ewa Stosur, Laura Strojny, Julia Więcek oraz Oliwia Wójcik,

- Gracjan Cholewa z klasy 4B, starszy brat Jakuba zagrał na gitarze i zaśpiewał: „Teksański” oraz kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”,

- Alicja Malinowska z klasy IB wyrecytowała wiersz pt. „Kwoka”,

- wystąpiło także szkolne trio: Aleksandra Dyk i Magdalena Zych śpiewały, a Maciej Sondej zagrał na skrzypcach utwór z repertuaru Scorpions pt. „The wind of change” oraz piękną balladę duetu Nicka Cave’a i Kylie Minogue pt. „Where the wild roses grow”,

- Magdalena Sondej z klasy 5A, młodsza siostra naszego skrzypka zagrała „Walca” Tatiany Stachak oraz kolędę „Wśród nocnej ciszy”,

- uczeń klasy IB Piotr Ramza wyrecytował wiersz Jana Brzechwy pt. „Okulary”,

- uczennica klasy 5A Zuzanna Drabek zagrała na flecie poprzecznym i zaśpiewała utwór: Anne Marie pt. “Friends”,

- uczennica klasy 8B Oliwia Zdun samodzielnie przygotowała i zaprezentowała układ taneczno- gimnastyczny,

- Nikodem Perzanowski z klasy 1A wyrecytował wiersz Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”,

- zaprezentował się szkolny duet muzyczny: Anna Jamróg zaśpiewała, a Karol Malisiewicz zagrał na pianinie utwór z repertuaru Adele pt. „Someone like you”,

- uczeń klasy 1A Beniamin Łabno zbudował wieżę z kubków jednorazowego użytku,

-  dwie uczennice: Klaudia Ratusznik i Wiktoria Pyrek przygotowały taniec sportowy,

- uczennica klasy 2B Eliza Polek zagrała na skrzypcach utwór pt. „Kangurek”,

- wystąpiły także grupy akrobatyczne trenujące w Akademii Tańca i Gimnastyki „ATIGA” w układzie pana Piotra Słowika oraz w choreografii instruktorki pani Aleksandry Kozioł,

- gimnazjalistki z klasy 3A: Agata Ciurej, Dagmara Podgórska, Anna Szypułka, Eliza Smolucha i Julia Węgrzyn przedstawiły oryginalną, niemiecką wersję kolędy pt. „Cicha noc”,

- a jako ostatni uczestnicy koncertu wystąpili uczniowie klasy 5A, którzy pod okiem pani Urszuli Kalita przygotowali utwór świąteczny pt. „Merry Christmas everyone”: wystąpili: Wiktoria Barłóg, Weronika Chrząszcz, Zuzanna Drabek, Milena Duras, Kamila Dziekan, Wojciech Łabędź, Jakub Markiewicz, Michał Mrzygłód, Maja Orczyk, Jan Sobecki, Magdalena Sondej, Pola Kosiba, Adrian Szarkowicz, Dawid Szarkowicz oraz Nikola Wardzała.

W trakcie koncertu odbyła się również sprzedaż kartek świątecznych, które zostały przygotowane przez uczennice gimnazjum w trakcie zajęć kółka plastycznego. Dochód z ich sprzedaży znacznie zasilił zbiórkę funduszy SKW.

Cały koncert bezbłędnie i z oddaniem poprowadziła Martyna Cholewa- członkini Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy - nasz Koncert także szybko przeminął. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym wykonawcom za trud włożony w przygotowanie do Koncertu i zapał w prezentowaniu swego talentu. Dziękujemy rodzicom i opiekunom wykonawców, którzy poświecili siły i czas, aby nasz Koncert mógł się odbyć. Dziękujemy również wszystkim Państwu, naszym gościom, za obecność i za ofiarność. Podziękowania składamy również Szkolnemu Klubowi Wolontariusza oraz fundacji „Przyjaciele Tarnowca”, którzy przygotowali ten Koncert. Mamy również nadzieję i plany, aby taki Koncert powtórzyć za rok. Już dzisiaj na niego wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia !

 

                                       Z wyrazami szacunku i wdzięczności Grażyna Potępa - opiekun SKW

Od września uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji CZYTAJ CODZIENNIE.  Z sympatycznymi SŁODZIAKAMI  doskonalili umiejętność czytania i poznawali fantastyczny świat książek. Zorganizowano również  SZKOLNE OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.  W uroczystości brało udział pięć klas edukacji wczesnoszkolnej. Zaproszonym gościem  była Pani Dyrektor Anna Chmura.  Czytała dzieciom książkę Renaty Piątkowskiej  pt.„ Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W czasie spotkania dzieci układały rymowankę i rozwiązywały zagadki o bohaterach książki.  Dzień głośnego czytania został wykorzystany do podsumowania projektu CZYTAJ CODZIENNIE. Uczniowie zaprezentowali swoje prace, a za udział w  projekcie zostały nagrodzone  symbolicznymi upominkami.

(T.Z.)

 Mają one ogromny wpływ na ich rozwój poznawczy oraz emocjonalny. Wprowadzają najmłodszych w świat roślin, zwierząt oraz ludzi, z ich typowymi cechami i przywarami. W bajkach dziecko zaczyna postrzegać ludzkie zachowania oraz ich konsekwencje. Poznaje abstrakcyjne pojęcia takie jak dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych. Uczy się wrażliwości, zachowań prospołecznych oraz empatii dzięki przeżywaniu wydarzeń wraz z bohaterami. Wiele pracowni realizuje projekty lub zajęcia związane z bajką lub baśnią odwiedzając szkolne mury.

Cóż robić gdy na dworze szaro, smutno, zimno i pada? Nam nudzić się nie wypada. Ruszyliśmy więc do pracy, a efekty jakże zaskakujące. Wykonaliśmy własnego autorstwa postaci z bajki ,,Kwoka”, którą to przedstawiliśmy dla zaproszonych gości uczniów z klasy 2b. Podczas wspólnego spotkania zaskakiwaliśmy się nawzajem swoimi pomysłami. Wszyscy chętnie przeobrażali się w aktorów wykorzystując wcześniej przygotowane lub przyniesione z domu kukiełki i pacynki. Chętnych aktorów nie brakuje, toteż codziennie teatralne przedstawienia odgrywają uczniowie bardzo chętnie podczas przerw lekcyjnych wymyślając jakże oryginalne bajki, baśnie i teatralne przedstawienia. Pomysł fajny i godny polecenia, zapewnia dobrą zabawę, uśmiech i dobry humor gwarantowany.

U.K - uczniowie klasy 1b.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk