- Szczegóły
18 stycznia w naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs Kaligraficzny, który propaguje wśród dzieci i młodzieży umiejętność kształtnego pisania z wykorzystaniem pióra, utrwalenie właściwych nawyków manualnych związanych z umiejętnością pisania: kierunku kreślenia liter, ich kształtu, proporcji, upowszechnienie wiedzy dotyczącej kaligrafii polskiej i europejskiej.
Zadanie uczniów polegało na odwzorowaniu tekstu poetyckiego – wiersza J. Frysztakowej - „Kulig” młodsza grupa wiekowa – klasy 4 – 6 oraz „Wigilia” - starsza grupa wiekowa – klasy 7 – 8. Dopuszczało się odwzorowanie tekstu w dowolnym kroju pisma nowożytnego. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Cieszy się on wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem.
Jury składające się z uczniów i nauczycieli wybrało następujących laureatów:
klasy 4 – 6
1.miejsce – Oliwia Passek,
2.miejsce – Julia Budzik,
3.miejsce – Lena Mundała,
wyróżnienie – Barbara Skowron.
Klasy 7 – 8
1.miejsce – Natalia Krok,
2.miejsce – Monika Tyrka,
3.miejsce – Katarzyna Jabłońska.
Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Należy wspomnieć, że konkurs poprzedziły warsztaty kaligraficzne, w których uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8. Kurs rozpoczął się od ćwiczeń kaligraficznych zaczerpniętych z profesjonalnych podręczników Grzegorza Barasińskiego – twórcy Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, znanego krakowskiego skryby. Kurs dla miłośników pięknego pisania także spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.
- Szczegóły
Z radością informujemy, że dzięki pięknej inicjatywie pani Elżbiety Kurek i ogromnemu zaangażowaniu Rodziców oraz włączeniu się w akcję całej naszej społeczności szkolnej, udało się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 2653,21 zł.
Dziękujemy bardzo!
- Szczegóły
Jedną z form pracy, jaką proponuje uczniom szkoła, to zajęcia rozwijające. I tak uczniowie klasy 6 b i 7 korzystają z tej oferty, bawiąc się w tym roku w teatr. Praca odbywa się systematycznie w formie zajęć pozalekcyjnych, co stanowi dodatkową propozycję na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Wszyscy uczniowie bardzo angażują się w zajęcia koła teatralnego „ISKRA” - przygotowują się do podejmowania różnorodnych ról i działań, rozwijają świat uczuć, w tym empatii, pogłębiają przeżycie i zrozumienie dzieła literackiego i teatralnego. Pracę rozpoczęliśmy od praktycznego warsztatu teatralnego – cyklu profesjonalnych zajęć z animatorem teatralnym – Panią Małgorzatą Jasiak, która skupiła się na konkretnej grze aktorskiej, budowaniu postaci teatralnej. Samodzielnie wykonaliśmy dekorację, kostiumy i rekwizyty oraz przygotowaliśmy choreografię do przedstawienia „Słoneczko i Różyczka”. Praca stanowiła niezwykłą zabawę i źródło przyjemności, a spektakl przedstawiliśmy uczniom klas 1 – 8 . Cieszymy się, że nasze przedstawienie spotkało się z tak ogromnym uznaniem koleżanek i kolegów.
Z okazji 14. edycji Festiwalu Mała Talia dla dzieci, tarnowski teatr ogłosił konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy 7. Od wielu lat współpracujemy systematycznie z Tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego, korzystając z oferty teatralnej, zajęć teatralnych, warsztatów. „Teatr to...?” To pytanie skierowane do uczniów, jakie mają skojarzenia, jakie ma znaczenie teatr w ich życiu, czy kształtowaniu postaw. I tak Aleksandra Stolarczyk – zdobyła w tym konkursie wyróżnienie oraz atrakcyjne nagrody wraz z karnetem na spektakle teatralne.
- Szczegóły
Piotr Ramza, uczeń klasy V b, to urodzony szachista. Od kilku lat należy do Klubu Szachowego UKS Kana Tarnów. Uczestniczy w turniejach szachowych na różnych szczeblach krajowych. 21 stycznia 2023 r. podczas V Małopolskiej Ligii Juniorów w Szachach w Rzuchowej razem z Jakubem Markiewiczem zajęli wysokie 2. miejsce. Jest to turniej na szczeblu wojewódzkim, a w tym roku uczestniczyło w nim 26 drużyn z całego regionu.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!