A A A

„Tak jest!”, „Czole jo!”, „Dobrzeee!”- takimi okrzykami radości ze zdobywanych punktów, rozbrzmiewały zawody szkolne w tenisie stołowym.

Nasza szkoła była gospodarzem pierwszego etapu zmagań, czyli zawodów gminnych w tenisie stołowym. Reprezentowała nas piątka uczniów: Michał Stosur, Nikodem Perzanowski, Piotr Buzowski- w kategorii klas IV- VI oraz Oliwia Passek i Aleksander Mierzwa- w kategorii klas VII- VIII. Do kolejnego etapu mogło zakwalifikować się trzech zawodników w grze indywidualnej oraz 1 zespół w grze drużynowej. Michał wraz z Piotrkiem przeszli do kolejnego etapu (czyli do półfinału powiatu), zarówno w grze indywidualnej, jak i drużynowej. Nikodem wywalczył miejsce 4, a więc niewiele zabrakło do awansu. Oliwia i Aleksander awansowali na miejscu 3.

Kolejne zmagania tenisistów (półfinał powiatu), odbyły się w Wielkiej Wsi. Celem było znalezienie się w pierwszej ósemce wśród trzydziestu zawodników startujących w rozgrywkach. Nasi młodsi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W grze indywidualnej Piotr Buzowski zajął miejsce 5, Michał Stosur wywalczył miejsce 6, i tym samym obydwoje zawodników zapewniło sobie awans do finału powiatu, który odbędzie się 29.11.2023 r. w Tuchowie. Oliwia Passek po zaciętej walce wśród starszych zawodniczek, uplasowała się w przedziale 9- 12 i zakończyła rywalizację na tym etapie.

W półfinałach powiatu Michał wraz z Piotrkiem rywalizowali również w grze drużynowej. W zmaganiach wzięło udział 5 drużyn. Nasi zawodnicy po bardzo zaciętych i wyczerpujących meczach, pokonali w kolejności zespół z: Ładnej, Radłowa, Wielkiej Wsi oraz z Wierzchosławic. Michał i Piotr zajęli 1 miejsce i awansowali do finału powiatu w grze drużynowej, który odbędzie się 30.11.2023 r. w Tuchowie. To będą bardzo pracowite dni dla naszych uczniów, trzymajmy za nich kciuki!!!

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk