A A A

XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zostało podsumowane. Organizatorami tego Konkursu są Fundacja „Zawsze warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Ponadto Konkurs corocznie odbywa się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Małopolskiego. Teksty dyktand to okazja do uczenia się historii i wyzwalania refleksji nad językiem ojczystym. To szansa na doskonalenie pisowni i utrwalenie zasad. Od 11 lat uczniowie naszej szkoły są uczestnikami tego Konkursu. Aż sześciokrotnie zdobyli tytuł laureata i liczne tytuły finalistów. Dyktando Niepodległościowe odbywało się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI, VII – VIII, zostało przeprowadzone w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. W etapie szkolnym, w naszej szkole, rywalizowało ze sobą 30 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Julia Budzik – ucz. klasy VII b oraz Szymon Ludwik – ucz. klasy VIII, którzy uzyskali tytuły finalistów, potwierdzając swoje umiejętności i wiadomości ortograficzne. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje odbyły się w Krakowie w czytelni głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Po napisaniu dyktanda uczestnicy wraz z opiekunami mogli odwiedzić nowo powstały pobliski Park im. Wisławy Szymborskiej.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk