A A A

Wzbogacenie oferty edukacyjnej w naszej szkole dla uczniów klas 1 w ramach świetlicy profilaktycznej

o dodatkową godzinę języka angielskiego z innowacją pedagogiczno-metodyczną „Z piosenką angielską przez świat”

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego pełni ważną rolę w edukacji. Znajomość tego języka daje możliwości swobodnego poruszania się po świecie, poznawania nowych krajów, ludzi, kultur, możliwości szukania różnych informacji, dlatego tak ważne jest zachęcanie dzieci od wczesnych lat do posługiwania się językiem angielskim w realnych sytuacjach, w których będą mogli kształcić i rozwijać swoje umiejętności w zakresie czytania, słuchania, pisania i mówienia. Pierwszoklasiści naszej szkoły uczęszczający na świetlicę, będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowej godziny zajęć z języka angielskiego raz w tygodniu w ramach świetlicy profilaktycznej. „Z piosenką angielską przez świat” zakłada praktyczne zintegrowanie treści, metod i celów nauczania w języku obcym z językiem ojczystym. Proponowana innowacja jest efektem obserwacji i spostrzeżeń prowadzonych na zajęciach. Zauważa się, że wszystkie grupy wiekowe chętnie i z dużym zainteresowaniem uczą się słownictwa poprzez wierszyki, piosenki oraz rymowanki w języku angielskim, dzieci są otwarte na propozycje nauczycieli i kreatywne w tworzeniu własnych sytuacji posługiwania się językiem angielskim w zabawach swobodnych. Dzieci będą uczyć się za pomocą piosenek. Język angielski będzie przyswajany w czasie ich śpiewania, a także recytacji krótkich wierszyków, powtarzania rymowanek, podczas zabaw ruchowych, krótkich inscenizacji, wykonywania mini prac plastycznych. Tematyka zajęć z języka angielskiego ściśle związana będzie z najbliższym otoczeniem dziecka. Mamy ogromną nadzieję, iż innowacja przyniesie wiele radości zarówno naszym uczniom, jak i prowadzącej zajęcia, Pani Natalii Stechnij. Prowadząca zajęcia zabiera grupę we wtorki, kiedy to odbywają się zajęcia.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk