A A A

28 marca w Koszycach Wielkich, odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej chłopców klas 4 – 6.

W rozgrywkach sportowych wzięły udział cztery szkoły naszej gminy: SP 1 i SP2 z Woli Rzędzińskiej, gospodarze z Koszyc Wielkich oraz SP Tarnowiec.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 16 minut (2 połowy po 8 minut).

Nasi chłopcy zremisowali pierwszy mecz z Wolą Rzędzińską nr 2 (3:3), a dwa kolejne spotkania wygrali po bardzo emocjonujących, wyrównanych pojedynkach różnicą dwóch bramek (7:5), w konsekwencji zajmując pierwsze miejsce w cały turnieju.

Oprócz pamiątkowego dyplomu i złotych medali, chłopcy uzyskali awans do kolejnego etapu rozgrywek (półfinał powiatu), który odbędzie się już 6 kwietnia w Skrzyszowie.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną, sportową postawę i ogromną wolę walki.