Wycieczka - Węgry
- Szczegóły
Od 19 do 22 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na Węgry. Wyjazd odbył się w ramach współpracy samorządu Gminy Tarnów z samorządem Jaszalsoszentgyorgy i był nagrodą dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym (Julia Węgrzyn, Anna Sitko, Ewa Woźniak) oraz angażowali się w pracę na rzecz szkoły (Konrad Mitera – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego).
„Podczas pobytu w Jaszalsoszentgyorgy mieliśmy okazję poznać wspaniałą kulturę węgierską. Przebywaliśmy w Domu Łowieckim w lasach nieopodal tej miejscowości . Wspólnie uczestniczyliśmy w wielu warsztatach artystycznych, m.in. malowania na glinie, wykonywania ozdób z koralików. Najwięcej czasu poświęciliśmy na naukę jazdy konnej. Bardzo często karmiliśmy i czesaliśmy kucyki, a także inne zwierzęta w leśniczówce. Poznaliśmy podstawy gospodarowania wsi oraz stare węgierskie rasy owiec, kóz, mongolic, królików, gęsi i gołębi. Wraz z młodzieżą węgierską integrowaliśmy się w czasie wspólnych zajęć rękodzielniczych, grillowaniu i rozgrywek sportowych. Zacieśnianiu przyjaźni służyły wspólne wycieczki: do Szolnok, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa, do Domu Regionalnego w Jaszalsoszentgyorgy, zwiedzanie młyna wodnego, wędkowanie na martwej rzece Zagyva i pieczenie langosza w piecu chlebowym. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wieczorek pożegnalny urozmaicony pokazem łucznictwa i tańcami w rytmie węgierskich przebojów na długo pozostanie w naszej pamięci. Z nowymi doświadczeniami, przepełnieni wspomnieniami wróciliśmy do domu.”
Ewa Woźniak

Seniorzy także „odblaskowi”!!!
- Szczegóły
„Odblaskowa szkoła” to akcja kierowana nie tylko do najmłodszych. Uczennice ze szkolnego koła wolontariatu: Natalia Krężel, Paulina Molczyk i Ewa Woźniak na spotkaniu zorganizowanym przez seniorów, przedstawiły im zalety noszenia odblaskowych elementów, m.in.: kamizelek i opasek. Zwróciły uwagę, że osoby dorosłe poza tym, że same muszą być widoczne na drodze podczas spacerów, są także przykładem i wzorem do naśladowania przez najmłodsze pokolenie. Seniorzy otrzymali również odblaskowe elementy, które natychmiast znalazły się na rękach, torebkach i w innych widocznych miejscach. Dzięki temu powrót do domu po miłym spotkaniu, na pewno stał się bezpieczniejszy. Dziękujemy za poświęcenie nam uwagi, pamiętajcie – bądźcie widoczni na drodze!!!
„Żółty talerz” nadal w naszej szkole
- Szczegóły
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nadal uczestniczy w programie „Żółty talerz” (ogólnopolski program wsparcia systemu żywienia dzieci uruchomiony przez Kulczyk Fundation, a realizowany przez Polski Czerwony Krzyż). W jego ramach dzieci otrzymają dodatkowy posiłek np. sok owocowy, napój mleczny lub owoce. Przystąpienie do programu pozwoli na większe urozmaicenie posiłków, a także poprawę jakości i kaloryczności szkolnych obiadów.
CZY TO JUŻ WSPOMNIENIE?...
- Szczegóły
Minął czas wakacji, wstępna organizacja życia szkolnego poza nami. Emocje związane z pożegnaniem uczniów trzecich klas gimnazjum lekko opadły. Pozostały w sercu wspomnienia i miłe słowa płynące od naszych już absolwentów.
„Drodzy Nauczyciele! Po wspólnie spędzonych trzech latach - pora na rozstanie. Z tej okazji podziękować chcę przede wszystkim Wam, Szanowni Państwo. Dziękuję z całego serca za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Zapewniam, że nie pójdzie on na marne. Żywię głęboką nadzieję, że zapomnicie o naszych błędach i potknięciach, a w Waszej pamięci pozostaną jedynie wspólne chwile radości i miłe wspomnienia o nas.”
/ Zuzia /
„Trzy lata spędzone w tej szkole nie były czasem zmarnowanym. Tyle było dni, tyle było chwil, nauki do utraty tchu, do utraty sił. Nie mogę tak odejść bez słowa, bez troski o trzyletni mój dom, zatem, do widzenia, do zobaczenia.”
/Tomek /
„Dziękuję za motywację, za szczerość, dzięki której mogliśmy coś w naszym życiu zmienić. Myślę, że należy również przeprosić za wszystkie przykrości, które sprawiliśmy.”
/Kinga /
„Z całego serca dziękuję za poświęcony czas i wiedzę mi przekazaną.”
/ Kinga /
„Są ludzie, którzy uwielbiają kwiaty. Są one delikatne, ale również bardzo ulotne, jak te trzy lata, które spędziłam w tej szkole.”
/Ewa /
„Przez trzy lata szkolne przeszliśmy całą masę wzlotów i upadków i wszystko to, zapewniam, pozostanie w naszej pamięci na zawsze.”
/Gabrysia /
„Dziękuję za bycie wyrozumiałym wobec mnie, w każdym możliwym aspekcie. Dziękuję za pomoc, za poświęcenie i za każde słowo otuchy i pocieszenia, za wiarę w moją wiedzę i umiejętności.”
/Ola /
„Na koniec powiem już tylko ostatni raz: Dziękuję. Myślę, że to jest najbardziej adekwatne słowo.”
Marysia /
Mówione słowo uleci, pisane pozostanie na wieki. My też DZIĘKUJEMY za to, że byliście...i wnieśliście w nasze życie nauczycielskie kolejne doświadczenia.
Czuwaj! Czołem! Cześć!
- Szczegóły
Dzisiaj odwiedziła nas 99 Tarnowska Drużyna Starszoharcerska ,,Czerwone Berety” im. Stanisława Sosabowskiego, zapraszając uczniów z klasy VII i gimnazjum w swe szeregi. Podkreślić należy, iż jest to drużyna specjalnościowa, jedyna tego typu w Tarnowie.
Jej specjalnością są formy działania wojskowych jednostek spadochronowych, a także ratowniczych. Adepci będą doskonalić techniki harcerskie, rozwijając przy tym sprawności fizyczne i umiejętności przetrwania w różnych warunkach. Prowadzone będą także szkolenia w zjazdach linowych. Wszystkie działania poparte są harcerska metodyką wychowawczą.
W naszej szkole już kolejny rok prężnie działa gromada zuchowa i drużyna harcerska, instruktorzy wywodzą się z tejże drużyny i szkoły, podopieczni są bardzo zadowoleni, zdobywając coraz to nowe odznaki i sprawności.
Zbiórka naborowa odbędzie się 30 września 2017r., a start o godzinie 10.00 na zajezdni autobusowej na Górze Św Marcina.
Serdecznie zaprasza
Drużynowa Brać
LET'S REVISE! - projekt powtórkowy klas 3 edukacji wczesnoszkolnej.
- Szczegóły
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej kochają projekty i pracę w grupach. Stąd, w naszej szkole staramy się jak najczęściej umożliwić im tę formę zdobywania wiedzy i nabywania tak ważnej w dzisiejszych czasach umiejętności współpracy. W ramach powtórki, klasy zostały podzielone na pięcioosobowe grupy. Ich celem było wykonanie szeregu zadań ze słownictwa na czas oraz zaśpiewanie piosenki o dniach tygodnia. Wszystkie grupy spisały się doskonale! W skład grupy, która wykonała zadania najszybciej wchodzą: Julka Janik, Milena Frączek, Kuba Smalarz oraz Filip Dychtoń. Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczę, że kolejne powtórki spotkają się z podobnym entuzjazmem.
Stechnij Natalia
Wybory do samorządu uczniowskiego
- Szczegóły
Dziś - 26 września 2017 roku odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. W kampanii wyborczej wzięło udział czterech kandydatów: Konrad Mitera (IIIA), Daria Filipczak (IIIB), Gabriela Kamionka (IIA) oraz Jakub Mitera (6b). W głosowaniu wzięło udział 321 uczniów, z czego 183 oddało swój głos na Darię, 77 na Konrada, 37 na Gabrielę oraz 18 na Jakuba. Sześć głosów było nieważnych. Nową przewodniczącą naszej szkoły została uczennica najstarszej klasy gimnazjum - Daria Filipczak, której program wyborczy okazał się najbardziej przekonywujący dla społeczności szkolnej. Gratulujemy wygranej i życzymy konsekwencji w realizacji postulatów!
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy
- Szczegóły
26 września w Domu Ludowym w Nowodworzu odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Uczestniczył w niej pan Grzegorz Kozioł – Wójt Gminy Tarnów, który serdecznie pogratulował wszystkim radnym oraz życzył satysfakcji z podjętego zadania. Odbyły się też wybory władz nowej rady. Bardzo cieszymy się, iż nasza koleżanka Julia Zając została wybrana przewodniczącą MRG, Ewa Woźniak – drugim zastępcą przewodniczącej, zaś Karolina Rodowicz – sekretarzem. W radzie naszą szkołę reprezentują także: Alicja Gurbisz, Julia Oćwieja i Konrad Mitera.
Po wyborach radni uczestniczyli także w spotkaniu z panem Adamem Flagą - Prezesem Zielonego Pierścienia Tarnowa.
NIEKONWENCJONALNY SPOSÓB NA BEZPIECZEŃSTWO
- Szczegóły
Poprzez szereg działań zarówno tych standardowych i profilaktycznych jak również niekonwencjonalnych, nasza szkoła chce chronić największą wartość - życie i zdrowie swych uczniów. W tym celu udoskonalono kamizelki odblaskowe poprzez dopięcie do nich spersonalizowanych napisów i haseł (“Adaś - 7 lat”,” Zosia - 9 lat”, “Wracam do domu”, “Radość życia” “JA noszę odblaski! TY zwolnij”, etc.) Mają one za zadanie przykuć uwagę kierowcy, wzruszyć serce a w konsekwencji zmniejszyć prędkość pojazdu. Na drodze porusza się nie anonimowy pieszy lecz konkretne dziecko, które kierowca poznaje z imienia! W ten sposób nawiązuje się wzajemna relacja i szacunek na drodze, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo leży zarówno po stronie kierowcy jak i pieszego.

szkola@sptarnowiec.pl



