A A A

VIII OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „Po polsku o historii” dobiegło końca. Konkurs ma charakter etapowy i odbywał się od października 2020. Od 2013 – 2016 ten wyjątkowy projekt edukacyjny adresowano do uczniów województwa małopolskiego. Od 2017 uczestnikami są uczniowie z kolejnych 7 województw oraz szkoły polskie poza granicami kraju. Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z ODZYSKANIEM NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Dyktando to szczególnie aktywna forma wspólnych obchodów Święta Niepodległości. 10 marca 2021 odbył się etap wojewódzki Konkursu, do którego zakwalifikowało się 185 uczniów, w tym 3 z naszej szkoły – SZYMON LUDWIK – KL.V oraz MATEUSZ POLISZAK i MIKOŁAJ ZIEWACZ – kl. VIB. Prace zostały ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami i schematem oceniania przez niezależnych nauczycieli – komisję wojewódzką. I MAMY KOLEJNE SUKCESY!!! Szymon Ludwik zajął II miejsce / 98,5%/, Mikołaj Ziewacz zajął VIII miejsce / 95,5% / - tym samym chłopcy zdobyli tytuły LAUREATA Małopolskiego Konkursu Ortograficznego. Natomiast Mateusz Poliszak /93,5%/ uzyskał tytuł FINALISTY. Laureatem zostaje 20 uczestników z najwyższą punktacją. Poziom w województwie małopolskim jak zwykle bardzo wysoki. Brawo chłopcy – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu kolejny raz w czołówce! Przypomnijmy – w roku 2018 – LAUREATEM został Karol Szczerba/ I miejsce w woj./ w 2019 – tytuł LAUREATA uzyskał Maciej Sondej – dzisiaj już absolwenci naszej szkoły. Wyniki ogólnopolskie ukażą się do końca kwietnia.

Ze swej strony jestem pełna uznania dla chłopców za ogrom włożonej pracy, za wytrwałość, naszą determinację i konsekwencję w realizacji trudnego wyzwania, w tak trudnym dla nas czasie. Dziękuję – naucz. języka polskiego – L. Onak

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk