A A A

22 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano w naszej szkole Dzień Życzliwości - dzień ten był podsumowaniem przeróżnych działań podejmowanych w ramach tygodnia życzliwości.

Na godzinach wychowawczych uczniowie poszczególnych klas, mieli okazję porozmawiać na temat tego, czym dla nich jest życzliwość i jak możemy ją okazać na co dzień. Uczniowie obejrzeli również inspirujące filmiki oraz piosenki zachęcające do podejmowania aktów życzliwości. Następnym etapem pracy w klasie było wypracowanie materiałów związanych z dniem życzliwości, takich jak: Słoik Życzliwości, Kodeks Osoby Życzliwej, dekoracji klasowych oraz słowa mocy.

Ponieważ wydarzenie to organizowane było również w ramach programu Erasmus+, to na lekcjach języka angielskiego, uczniowie pracowali z filmem, z którego dowiedzieli się jakie korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego wynikają z losowych aktów życzliwości. Uczniowie przygotowywali cytaty motywacyjne dla nauczycieli oraz ćwiczyli umiejętności językowe tłumacząc ‘słowa mocy’.

Ogromną popularnością cieszyła się Fotościanka – specjalnie wyznaczone miejsce na zdjęcia oraz Tablica Pozdrowień, gdzie uczniowie spontanicznie zapisywali pozdrowienia dla osób, które w szczególny sposób okazali im życzliwość lub zrobili coś, co polepszyło ich nastrój. Samorząd Uczniowski przeszedł po klasach ze słojem pełnym dobrych uczynków, które uczniowie losowali, aby następnie je wykonać.

Przysłowiową wisienką na torcie było odtańczenie belgijki oraz makareny na sali gimnastycznej – to był prawdziwy wybuch radości, gdyż jak wiadomo zarówno angażowanie się w akty życzliwości jak i w wysiłek fizyczny powodują produkcję endorfin w organizmie, co w efekcie skutkuje poczuciem szczęścia. Nie pozostaje nam nic innego jak uczynić akty życzliwości codzienną normą, a wtedy i nasze uczucie szczęścia poszybuje w górę.

Dzień ten był szczególny i chociaż na zewnątrz było ponuro i deszczowo, to w naszej szkole jaśniało od uśmiechów, życzliwości i żółtego koloru, który jest symbolem tego wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i obsłudze za zaangażowanie w realizację Dnia Życzliwości.

Samorząd Szkolny z opiekunam

 

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk