A A A

17 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, w niezwykle podniosłej atmosferze, odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii.”Organizatorami tego Konkursu są Fundacja „Zawsze warto”oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Ponadto Konkurs corocznie odbywa się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty – Barbary Nowak i Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego. Teksty dyktand to okazja do uczenia się historii i wyzwalania refleksji nad językiem ojczystym. Uczestnicy Gali mogli obejrzeć ekspozycje muzealne, poznać ciekawe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa czyli Muzeum Lotnictwa Polskiego. Od 9 lat uczniowie naszej szkoły są uczestnikami tego Konkursu. Aż sześciokrotnie zdobyli - tytuł laureata, dwukrotnie – tytuł finalisty. To wymierne sukcesy naszych uczniów. Pragniemy poinformować, iż w tegorocznej edycji Konkursu tytuł LAUREATA IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” zdobył uczeń klasy VI a – Szymon Ludwik. Duma rozpiera. To już kolejny tytuł Szymka w tym Konkursie. Brawo! Gratulujemy zasłużonego sukcesu i potwierdzenia umiejętności i wiadomości ortograficznych.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk