A A A

Dziś - 28 października w Szkole Podstawowej im. hetmana JanaTarnowskiego miała miejsce ostatnia akcja “Odblaskowej  Szkoły” podsumowująca wszystkie dotychczasowe przedsięwzięcia, zarówno te standardowe, jak również te niekonwencjonalne, które miały na celu ochronę naszych uczniów na drodze.

Festyn odbył się na sali gimnastycznej przy dźwiękach skocznej muzyki, w bardzo intensywnej i odblaskowej kolorystyce.

Imprezę rozpoczął występ zespołu szkolnych cheerleaderek, a zaraz po nim na scenę kolejno wychodziły klasy 1-7 szkoły podstawowej, prezentując scenki, wiersze i piosenki na temat bezpieczeństwa. Tu uczniowie wykazali się dużą dozą humoru, stylu i kreatywności, ukazując swe wokalno - aktorskie talenty. Z radością można było zaobserwować efekt ogromu pracy dzieci i wychowawców oraz różnorodność występów: od słodkich piosenek w wykonaniu najmłodszych klas, przez bogate w rekwizyty scenki starszych uczniów, po nietuzinkową poezję o odblaskach wyśpiewaną przez klasę 7a.

Kolejnym etapem festynu był odblaskowy pokaz mody. Młodzi prezentowali iście wybiegowe kreacje - idealne na przemieszczanie się o zmroku po ulicy. Niewątpliwą atrakcją były również przebrane wychowawczynie. Gromkie brawa i największy zachwyt wzbudził odblaskowy strój pani Iwony Ostrowskiej, która z niebywałą gracją zaprezentowała się jury.

Festyn “Z bezpieczeństwem za pan brat” był wyjątkową imprezą, nie tylko ze względu na ilość odblasków, dekoracji, haseł i występów, które towarzyszyły tej imprezie. Zaszczytem było gościć przedstawicieli ruchu drogowego: Tomasza Marka i Łukasza Bienia  oraz dzielnicowych: Dominika Buraka i Piotra Olearczyka.  Ich obecność dodała rangi całemu przedsięwzięciu, a możliwość fotografowania i zbierania autografów sprawiła uczniom wiele radości.

Zdjęcia i film będą kolejnym elementem przypominającym młodym o zachowaniu ostrożności na drodze. W całej festynowej zabawie chodziło przecież o rzecz najistotniejszą - ochronę życia i zdrowia uczniów, przemierzających co dzień drogę do i ze szkoły. Choć VIII edycja “Odblaskowej szkoły” i związane z nią wzmożone akcje związane z bezpieczeństwem dobiegają końca, w naszej szkole wciąż będą trwać działania profilaktyczne. Budowanie świadomości i wyrobienie odpowiednich nawyków mogą przyczynić się do zwiększenia odpowiedzialności i bezpieczeństwa naszych uczniów, biorących udział w ruchu drogowym.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk