Na datę 22 czerwca 2018 roku czekało wielu uczniów. I stało się. Nadeszła chwila rozstania ze szkołą. Dziś wszyscy, ostatni raz w tym roku szkolnym, zebrali się na sali gimnastycznej, by pożegnać się ze swymi przyjaciółmi i nauczycielami na okres wakacji. Dyrekcja z dumą wręczyła nagrody i wyróżniła najlepszych uczniów, zaś na ręce rodziców złożyła podziękowania i gratulacje. Na zakończenie akademię uatrakcyjnił występ szkolnych cheerleaderek, które zaprezentowały akrobacje na najwyższym poziomie! Po części oficjalnej i odlotowym występie najmłodszych gimnastyczek, wszystkie klasy udały się wraz z wychowawcami do swych sal, by odebrać świadectwa i raz jeszcze usłyszeć o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

 

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”…

W czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste pożegnanie III klas Gimnazjum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pomimo upału uczestnikom udzielił się nastrój powagi i refleksji. Moment rozstania wydawał się tak odległy, a tu uczniowie już otrzymali pamiątkowe Dyplomy Absolwenta. W atmosferze poezji, wzruszających piosenek i melodii żegnaliśmy naszych Wychowanków. Słowa wdzięczności płynęły do Nauczycieli, Wychowawców, Pani Dyrektor i Wicedyrektor, Rodziców i Pracowników Obsługi.

Szczególnym momentem było przemówienie Pani Dyrektor, która pochwaliła wysokie osiągnięcia uczniów uzyskane na świadectwach, a także wyniki tegorocznego egzaminu.

Nie zabrakło też dozy dobrego humoru w wierszach dedykowanych poszczególnym nauczycielom. Do pożegnania włączyli się też uczniowie klas II, którzy wręczyli absolwentom słodkości na otarcie łez.

Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami zaśpiewali piosenkę „Pokolenie” zespołu Kombi.

Kochanym Absolwentom życzymy samych sukcesów na nowej ścieżce życia, która przed nimi…

(…) idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo(…)”

 

Wychowawcy: Małgorzata Kukułka, Teresa Kozaczka, Stanisław Seruś

Sandomierz i Kazimierz Dolny to piękne polskie miasta, które okazję miały zwiedzić klasy Va i VIa. Pierwszego dnia udaliśmy się na sandomierską starówkę, odwiedziliśmy m. in. rycerską zbrojownię, w której można było przymierzyć zbroję i poczuć się jak prawdziwy rycerz. Idąc trasą podziemną, przechodziliśmy korytarzami piętnastowiecznych piwnic, w których składowano niegdyś towary handlowe. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć, gdzie kręcone są sceny do serialu „Ojciec Mateusz”. Uwieńczeniem dnia był wyjazd w Góry Pieprzowe, które liczą sobie aż 500 mln lat! Idąc wałem wiślanym w stronę miasta podziwialiśmy piękną przyrodę. Zmęczeni, ale zadowoleni, udaliśmy się na posiłek i spoczynek do hotelu Bursztynowego w Józefowie. Drugiego dnia, pełni sił, wyruszyliśmy w dalszą podróż – do Kazimierza Dolnego. Wjeżdżając do miasta pani przewodnik zwróciła nasza uwagę na liczne spichlerze. Idąc w stronę rynku mijaliśmy wiele urokliwych domów, kamienic i ciekawych studni. Zwiedzając kościół, mieliśmy okazję zobaczyć majestatyczne i jednocześnie najstarsze w Polsce organy. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie ruin zamku króla Kazimierza Wielkiego. Posłuchaliśmy fascynującej historii zamku, a później udaliśmy się na basztę, z której rozciąga się piękny widok na okolicę. Następnie odwiedziliśmy Górę Trzech Krzyży, która ma znaczenie symboliczne. Krzyże upamiętniają ofiary zakaźnej choroby i jednocześnie strzegą miasto. Na koniec odbyliśmy rejs po Wiśle. Myślę, że wszyscy zapamiętamy tę wycieczkę i niejednokrotnie będziemy ją mile wspominać.

Agnieszka Kuczera

Konkurs przyrodniczy odbył się w naszej szkole na przełomie maja i czerwca. Pierwszym etapem były eliminacje. Test wyboru składał się z 35 zadań. Do pisania przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych. Kolejny, drugi etap, który również był pisemny, składał się z 18 pytań, a jego celem było wyłonienie uczniów mających największa wiedzę przyrodniczą. Trójka spośród nich rywalizowała ze sobą w ostatnim już – trzecim – etapie konkursu. Obejmował on 41 pytań. Tytuł „przyrodnika roku 2018” należy do Macieja Sondeja z klasy 6b, który odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania. Na II i III miejscu uplasowały się kolejno: Jolanta Żmuda z kl. 6b i Julia Leśniak z kl. 6a. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Marta Brożek, Aneta Cygan, Agnieszka Kuczera

21 czerwca (czwartek) godz.16.30 – Msza św. w Kościele Parafialnym w Tarnowcu, w intencji uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodziców, a także dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, z podziękowaniem za kończący się rok szkolny oraz błogosławieństwo podczas wakacji

Po zakończonej Mszy św. zakończenie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum w budynku szkoły.

22 czerwca 2018 r. godz.8.00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej w budynku szkoły.

19 czerwca - odbyła się 25 sesja Młodzieżowej Rady Gminy, która była ostatnią w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 14 Młodych Radnych oraz goście specjalni: p. Adam Ryba oraz Zbigniew Filar. Pan Ryba - Dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów - wręczył 2 nagrody za konkurs projektowania ulotki przedstawiającej zagrożenia związane z przestarzałą instalacją grzewczą. Jedną ze zwyciężczyń była uczennica naszej szkoły: Ewa Woźniak. Nagrody za pracę na rzecz Młodzieżowej Rady Gminy oraz udział w sesjach otrzymali wszyscy uczestnicy. Pan Zbigniew Filar - prezes Tarnowskiej.tv - opowiedział młodzieży o specyfice pracy w telewizji, jej rozwoju na przestrzeni lat oraz potrzebnym wykształceniu. Młodzież słuchała z zaangażowaniem, dopytując o szczegóły. Zakończenie sesji Młodzieżowej Rady Gminy w roku szkolnym 2017/2018 przebiegło w miłej atmosferze, zaś radni rozstali się z żalem.

Odbył się pierwszy turniej sprawdzający skuteczność nowatorskiej metody nauczania gry w szachy, będący zarazem sposobem na to, aby zapoznać dzieci z najczęściej stosowanym obecnie systemem gry turniejowej, który przyjął się pod nazwą: system szwajcarski (Swiss).

https://pl.wikipedia.org/wiki/System_szwajcarski

Dzieci w ciągu roku szkolnego miały wyznaczone dwudziestominutowe zajęcia w grupach sześcioosobowych jeden raz w tygodniu (obiektywnie nie jest to dużo biorąc pod uwagę, że nie w każdym tygodniu zajęcia mogą się odbyć). Celem tych zajęć w pierwszym roku nauki było przyswojenie reguł poruszania się bierek i współzależności jakie występują pomiędzy nimi. Nowatorskie podejście polega na tym, że dzieci uczą się, rozgrywając pomiędzy sobą partie, poczynając od najprostszych pozycji startowych do coraz bardziej skomplikowanych. Dla wszystkich tych zmieniających się układów początkowych obowiązują te same zasady gry oparte na Kodeksie Szachowym, ale odpowiednio zmodyfikowane. Ta modyfikacja (rozszerzenie, a nie: zawężenie) kwalifikowana jest przeze mnie jako nowa (w taki sposób jeszcze nie definiowana) odmiana szachów: GUGU GAME. Dodatkowo, aby osiągnąć zamierzone cele, nauka rozpoczyna się na mniejszych planszach. Wbrew pozorom gra nie jest przez to łatwiejsza, a jedynie pozwala nie rozpraszać się na niezliczonych wariantach.

Dzieci umieją już posługiwać się wszystkimi figurami, mają także przyswojoną zasadę, żeby wykonując ruch królem nigdy nie wchodzić na zagrożone pola, jednakże dla potrzeb turnieju – nie było pewne jak dzieci podejdą do tego tematu, jak będą się zachowywać (zbyt duży stopień trudności powoduje zniechęcenie i szukanie zajęć pobocznych) – zdecydowałem, że będziemy grać samymi pionkami, czyli na pierwszym stopniu trudności, to co na pewno wszyscy potrafią, i co ważne nie wymaga to wprowadzenia dodatkowo zegarów, gdyż i bez nich dzieci grają bardzo szybko (bullet) co jest w tym wieku naturalne. Dzięki temu udało się przeprowadzić aż dziewięć rund w ciągu półtorej godziny, co oznacza, że wszystko przebiegało bardzo sprawnie (rozegrano ogółem 117 partii na trzynastu planszach – część plansz 5x4 pola, dzieci wykonały same przed turniejem).

Pani Maria Mikosz, która prowadzi w szkole zajęcia ceramiczne wykonała ze starszymi dziećmi medale. Pani Stefania Ligęza osobiście dopinała do nich wstążki. Dekorowała zawodników Pani Dyrektor Anna Chmura zapowiadając, że „będzie jak na Olimpiadzie”. Dzieci były bardzo przejęte taką formą wyróżnienia za uczestnictwo w turnieju – nikt się nie poddał (nie zrezygnował), nikt nie został zdyskwalifikowany np. za niesportowe zachowanie (choć było sporo emocji), wszyscy ukończyli turniej z dorobkiem punktowym.

Zwyciężył Aleksander Martyna (7,5 pkt.) pokonując w końcowej fazie turnieju najmocniejszych rywali.

Drugie miejsce zajęła Anna Patrzałek (7 pkt.) przez osiem rund będąc „na prowadzeniu”.

Na trzecim miejscu ukończył zawody Krystian Karczyński (6 pkt.) odbierając Ani w ostatniej rundzie punkt i pierwsze miejsce.

Gratuluję Paniom Beacie Drwal i Alinie Styszko za nieprzeliczalny wkład pracy wychowawczej i edukacyjnej dla tych dzieci. Współpraca z Paniami w minionym roku szkolnym była dla mnie prawdziwą przyjemnością – Henryk Jasiak.

W czasie wolnym od nauki i różnych zajęć szkolnych można na przykład realizować sportowe pasje. W niedzielne czerwcowe popołudnie uczniowie z Tarnowca uczestniczyli w X Memoriale bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie. W kategorii „ Młodzik” klasy IV-VI wśród najlepszej szóstki zawodniczek znalazła się Jolanta Żmuda z klasy VIb. W tej samej kategorii chłopcy z Tarnowca zajęli : 3 miejsce Łukasz Potempa z klasy Va, 4 miejsce Marcin Potempa z klasy VIa i 6 miejsce Wojciech Karczyński także z klasy VIa. W kategorii „ Kangur” klas VII i gimnazjum 1 miejsce zajęła Ewa Woźniak z klasy IIIa i 5 miejsce Martyna Cholewa z klasy VIIa. Po zakończonych sportowych zmaganiach nasza młodzież uczestniczyła w zorganizowanym z tej okazji festynie szkolnym .

W upalne popołudnia czy deszczowe dni warto udać się na basen, aby doskonalić technikę pływania, nauczyć się nowego stylu pływackiego, czy skorzystać z części rekreacyjnej kąpielisk w Tarnowie. W Gminnych Zawodach Pływackich wzięli udział uczniowie z Tarnowca: Julia Stojak, Borys Ostrowski, Jan Woźniak z klasy IIIb, Hubert Zardzielewicz z klasy VIb, Anna Sitko z klasy IIa gimnazjum. Ewa Woźniak uczestniczyła w maratonie pływackim zorganizowanym pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zdobywając za przepłyniętą odległość II miejsce.

W naszym kraju jest wiele pięknych i atrakcyjnych miejsc, które watro odwiedzić.

Góry, lasy, jeziora i morze czekają na turystów. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania z nadchodzącego letniego wypoczynku. Relaksu na łonie natury, uzupełnienia sił i energii, aby z zapałem rozpocząć nowy rok szkolny.

Pierwsze gratisy już są!!! Zapas płynów firmy Domestos zasilił szkolną szafę ze środkami czystości!!! 

 
Walczymy dalej, bo stawka jest o wiele większa! Prosimy o głosowanie na www.wzorowalazienka.pl oraz przynoszenie paragonów. Akcja trwa do 21.06.2018!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk