Uczniowie z Tarnowca, najlepsi w gminie Tarnów, bezproblemowo awansowali do finału powiatowego. Informujemy, że w grudniu odbyły się w Pleśnej i Lisiej Górze rozgrywki w piłce nożnej w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej i sponsora głównego - firmę Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. To obecnie największe piłkarskie rozgrywki dla ośmio-, dziesięcio- i dwunastolatków w Europie. Przez wzgląd na wysoki poziom Turnieju, możliwość rozwijania piłkarskich umiejętności i spełnienie największych sportowych marzeń, zawody te z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Drużyna naszych "ORLIKÓW" U 8 w składzie: Bartłomiej Wojtarowicz, Szymon Draganik, Grzegorz Kuberski, Igor Niemiec, Nikodem Perzanowski, Sebastian Piątek, Michał Stosur, Tomasz Tyrka, wystąpili w Pleśnej konkurując z zespołami z Wojnicza, Radłowa, Pleśnej, Zakliczyna. Nasi bardzo ambitni adepci piłki nożnej w pierwszym meczu dosyć niefortunnie/ prowadząc cały mecz/ przegrali z drużyną z Zakliczyna. Kolejne spotkania po bardzo emocjonującej grze i ambitnej postawie naszych reprezentantów niestety również zakończyły się nieznacznymi porażkami, co uniemożliwiło im awans do dalszej części rozgrywek Turnieju o Puchar Tymbarku. Jednakże nadmienić należy, że upór i wspaniała postawa sportowa tych zawodników jest i powinna być inspiracją dla wszystkich uczniów. Wysoki stopień zaangażowania i ofiarność sportowa długo pozostanie nam w pamięci.

Również drużyna U 10 z Tarnowca w składzie: Krężel Adrian, Kuczera Antoni, Cholewa Jakub, Ciępka Filip, Karczyński Daniel, Skowron Wiktor, Smalarz Jakub, Ludwik Szymon, Więcek Miłosz, reprezentowała naszą szkołę w turnieju o Puchar Tymbarku, ale w kategorii 10-cio latków. Turniej ten odbył się w Lisiej Górze w bardzo mocnej obsadzie. Drużyny z Lisiej Góry, Żabna, Zalasowej, Nowych Żukowic, Wietrzychowic, Niecieczy przeciwstawiły duży opór naszym reprezentantom.

Niestety nasi uczniowie nieznacznie, bo po bardzo wyrównanej walce musieli uznać wyższość swoich konkurentów. Należy dodać, że reprezentanci szkół z Żabna, Niecieczy, Wietrzychowic, stanowili zaplecze klubów piłkarskich, takich jak Termalica Nieciecza oraz LKS Żabno i prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Pomimo to nasi zawodnicy zasługują na pochwałę, ponieważ stanowili godnych przeciwników w tych rozgrywkach i nieznacznie tylko przegrywali pojedynki.

Dzień później, również w Lisiej Górze rozpoczęli rozgrywki uczniowie również naszej szkoły, tym razem w kategorii U 12. I tutaj również reprezentanci szkoły wykazali się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi i rozegrali pasjonujący turniej z zawodnikami ze szkół Lisiej Góry, Żabna, Zalasowej, Nowych Żukowic, Wietrzychowic, Niecieczy. Drużyna U 12 w składzie: Pola Kosiba, Maja Orczyk, Wojciech Łabędż, Michał Mrzygłód, Krzysztof Potempa, Jan Sobecki, Adrian Szarkowicz, Kamil Wałęga, Igor Węgrzyn, Kacper Zardzielewicz.

Nasi reprezentanci jednak musieli uznać wyższość konkurentów, którzy nieznacznie pokonali ich po bardzo wyrównanych pojedynkach.

Podkreślić należy, że turniej odbył się w sportowej atmosferze i przy bardzo dobrej organizacji gospodarza turnieju - Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas rozgrywek piłkarskich w tych zawodach, a młodszym zawodnikom U8 i U10 kolejnych sukcesów w następnych latach i kolejnych edycjach tego pięknego wydarzenia sportowego, jakim jest ogólnopolski Turniej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk