„Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań” - rozlega się śpiew kolędy, a za oknem biały śnieżny puch i skrzy się mróz. W takiej scenerii corocznym zwyczajem na SPOTKANIE OPŁATKOWE przybywają do naszej świątecznie udekorowanej szkoły wyjątkowi Goście – mieszkańcy Tarnowca. Seniorów powitali - Wójt Gminy Tarnów – Grzegorz Kozioł, zastępca Wójta – Sławomir Wojtasik, Dyrektor Szkoły – Anna Chmura, zastępca Dyrektora – Bernadetta Maguda, radny – Grzegorz Drwal, składając niezwykle ciepłe, serdeczne życzenia: radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami, o które warto walczyć, z radościami, którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi, z którymi warto być i z nadzieją, bez której nie da się żyć... Po uroczystej mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Skowron, czas na łamanie się opłatkiem - drżenie głosu, łzy wzruszenia. Niezwykła chwila, która na długo zapada w pamięci...Następnie głos zabrał Honorowy Obywatel Gminy Tarnów – mieszkaniec Tarnowca - Stanisław Petlic – lekarz wielu specjalności. Zaprezentował zebranym swoje wiersze i wręczył wszystkim EWANGELIE 2019 oraz książkowy zbiór kolęd. Goście otrzymali również okolicznościowe pamiątki od naszych uczniów - gipsowe choinki i serduszka wykonane na zajęciach artystycznych.

W drugiej części spotkania uczniowie klasy IVa przedstawili JASEŁKA, zapraszając jednocześnie wszystkich do wspólnego śpiewu kolęd. Zachwyt i uśmiech na twarzy wzbudzali mali kolędnicy przebrani w piękne kolorowe stroje. Do Nich dołączyła kolejna grupa taneczna z naszej szkoły, wykonując akrobacje do świątecznych piosenek. Po tych prezentacjach przyszedł czas na starszą grupę wiekową – GRUPĘ KOLĘDNICZĄ SENIORÓW, którzy swym występem stworzyli radosny, świąteczny klimat kolędowania. Czas pięknie mijał, tak trudno było się rozstać...

I tak 5 stycznia 2019 r. zapisaliśmy piątą stronę książki, która liczy 365 stron. Niechaj to będzie arcydzieło. Niewątpliwie w serca nasze zapadły słowa Pana Doktora Stanisława Petlica:

„To, co czynisz za życia,

Będzie policzone w życiu wiecznym,

Ale zapamiętane na Ziemi przez potomnych.

Pielgrzymuj przez życie TAK-

By nieść z sobą dobroć i miłość

dla Boga i drugiego człowieka.”

To piękne spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci. Wszystkim, którzy się przyczynili z dobroci serca do jego organizacji, składamy podziękowania.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk