16 listopada 2018 w siedzibie Fundacji ZAWSZE WARTO w Krakowie odbyło się podsumowanie VI Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” i wręczenie zasłużonych dyplomów i nagród. Konkurs przeprowadzono równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim, śląskim. W województwie małopolskim Honorowy Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Kurator Oświaty. W naszej szkole nieustannie i systematycznie dokonuje się popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Kształtujemy postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji, historii i kultury języka polskiego. Ponadto w tym roku w niezwykły sposób uczciliśmy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W niezwykły, gdyż uczeń naszej szkoły – klasy III B gimnazjum – KAROL SZCZERBA uzyskał tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Ortograficznego, zajmując I MIEJSCE w województwie małopolskim, w swojej grupie wiekowej, zdobywając 93,5 pkt na 100 możliwych! Na ten spektakularny sukces złożyła się systematyczna i mozolna praca wielu lat. Opłacało się! Swoim sukcesem Karol udowodnił, że uczniowie naszej szkoły należą do czołówki. Praca z takimi uczniami daje zadowolenie, satysfakcję, spełnienie nauczycielskich oczekiwań. Brawo Karol! Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           / naucz. j. pol. L. Onak/

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk