A A A

8 października 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI.” Łukasz Wojtanowski – malarz, artysta plastyk, absolwent naszej szkoły, następnie absolwent liceum plastycznego w Tarnowie, absolwent ASP w Krakowie, a obecnie nauczyciel malarstwa w tarnowskim „plastyku” gościł w naszej szkole. Przy tej okazji artysta zaprezentował i omówił nam  kilka swoich prac, prac podopiecznych, zdradził tajniki malarstwa. Opowiadał o swojej pracy z młodzieżą i zachęcał do wyboru szkoły plastycznej. Zapewnił o jej wysokim poziomie nauczania. Przedstawił nam kierunki do wyboru: tkanina artystyczna, meblarstwo artystyczne, aranżacja wnętrz oraz projektowanie graficzne, potwierdzając to pracami swoich uczniów. Zaprezentował również książkę, która powstała przy współpracy z uczniami, a która stanowi efekt wystaw plastycznych wychowanków. Pan Łukasz zwrócił uwagę na to, że do szkoły plastycznej nie przychodzi się od razu z wielkim talentem, ale kształtuje się go pod wpływem nieustannego rozwoju. Dlatego szkoła jest otwarta dla każdego, kto chciałby takiego rozwoju. Zachęcał do współpracy i uczestnictwa w zajęciach, które będą prowadzone dla nas  na terenie liceum plastycznego już od stycznia. Na pożegnanie otrzymaliśmy breloczki i kalendarze wykonane przez naszych kolegów i koleżanki z artystycznej szkoły.

Pan Łukasz przedstawił liceum w ciekawym świetle i skłonił do rozważenia wyboru tej właśnie placówki. Dzięki temu spotkaniu łatwiej możemy zadecydować o naszej przyszłości, a może nawet odkryć powołanie. Uważam, że były to bardzo przydatne zajęcia, ponieważ stoimy przed wyborem szkoły średniej, a to niesie konsekwencje w naszej przyszłości.

                                                                    /ANNA SITKO KL.III A/

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk