Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Minął zaledwie tydzień od uroczystego otwarcia muralu przedstawiającego Witolda Pileckiego, a uczniowie naszej szkoły postanowili sami zmierzyć się z malowaniem wielkoformatowych powierzchni. Pomysł zajęć plastycznych powstał jeszcze w sierpniu, w trakcie rozmowy z Panem Ryszardem Paprockim, architektem, rzeźbiarzem, malarzem, streetartowym artystą 3D. Bezinteresownie zaproponował pomoc w przeprowadzeniu warsztatów, na których uzdolnieni plastycznie uczniowie poznają tajniki malowania na murze.
„Teatr marionetek” to pomysł Pana Paprockiego, który przygotował projekt  i wytłumaczył uczniom zasady powiększania dzieła i przenoszenia na ścianę. Po krótkim, teoretycznym wprowadzeniu, młodzi artyści, nie wierząc jeszcze we własne możliwości, przystąpili do realizacji projektu. Najpierw narysowali na ścianie postacie, następnie z coraz większą wiarą w końcowy sukces, zaczęli nanosić kolory, szukając odpowiedniej barwy, aby wiernie oddać zaprojektowaną scenkę. Typowo jesienna pogoda nie ochłodziła twórczych zapałów - pierwszy dzień warsztatów pokazał jak wspaniałą, utalentowaną młodzież mamy w naszej szkole.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i serdecznie dziękujemy za bezcenną lekcję Panom: Ryszardowi i Wiktorowi Paprockim.

Ciąg dalszy nastąpi :)

  

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk