A A A

Dnia 23 maja w Rajbrocie odbył się finał XXIII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO”. Cel konkursu to propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności kształtnego i pięknego pisania z wykorzystaniem pióra oraz uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii poprzez podejmowanie działań twórczych. Laureaci I etapu mieli za zadanie właściwe zapisanie tekstu literackiego na gładkim papierze, z użyciem pióra zaopatrzonego w stalówkę. Wśród finalistów znalazły się także uczennice naszej szkoły!

W I szkolnym etapie wzięło udział 18 uczniów, którzy wykonali prace przedstawiające wskazany tekst literacki zapisany w języku polskim. Odwzorowywali dowolne kroje pisma nowożytnego pochodzące z łacińskiego kręgu kulturowego. Jedynie 5 prac mogło wziąć udział w drugim etapie. Tym sposobem Komisja Konkursowa zakwalifikowała 2 uczennice z naszej szkoły. I...SUKCES!

Oliwia Passek – ucz. Klasy 7b zajęła I miejsce i zdobyła ZŁOTE PIÓRO wraz z tytułem LAUREATA Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego oraz licznymi wartościowymi nagrodami. Natomiast druga uczestniczka konkursu Dominika Szczerba ucz. kl. 8 zdobyła wyróżnienie i tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego. Gratulujemy takiego sukcesu!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk