A A A

“Aby talenty i młodzież w publicznych szkołach mogły być kształcone, należycie kierowane i wychowywane”.

Ordynacja hetmana Jana Tarnowskiego z 18 czerwca 1559 roku.

Dnia 22 czerwca uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły i naszego Patrona hetmana Jana Tarnowskiego. Samorząd Uczniowski pod okiem swoich opiekunów pani Magdaleny Fryczek, pana Stanisława Seruś i pani Agnieszki Woźniak przygotował akademię, w której zaprezentowano sylwetkę Jana Tarnowskiego. Uczniowie prezentując zasługi Patrona Szkoły w zakresie polityki, zwycięstw w czasie wypraw wojennych, mecenatu dla twórców i artystów, troski o miasto Tarnów i jego mieszkańców, założenie szkoły miejskiej w Tarnowie, wyjaśnili zebranym dlaczego właśnie hetman Jan Tarnowski jest Patronem naszej szkoły. Następnie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do zamku tarnowskiego na Górze św. Marcina na ucztę na dworze hetmańskim. Rozpoczął ją taniec, którego choreografię wymyśliła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Nicieja, a wykonawcami byli uczniowie z klas 7a, 7b i 8a. Przybyli uczniowie złożyli hetmanowi życzenia w formie laurek, ciasteczek tarninek, leliwek, herbików, ciast z piórami i hetmańką Leliwą. Przynieśli w darze zakładki do książek, projekty okładek do księgi o życiu hetmana, rymowane życzenia i piosenkę o Tarnowie. Dla hetmana uczniowie zatańczyli poloneza! Przed wyjazdem na konkurs do Warszawy taniec, który przygotowała choreograficznie pani Jowita Wilowski zaprezentowany został dwukrotnie w Tarnowcu: Niepublicznym Przedszkolu w Tarnowcu i naszej szkolnej społeczności, uświetniając uroczystość szkolną.

Spotkanie zakończyło się słodkim ucztowaniem uczniów i nauczycieli na sali gimnastycznej.

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk