A A A

Od wielu lat w murach naszej szkoły prowadzone są spotkania z naszymi absolwentami. Spotkania te mają różnorodny charakter – jedno jest pewne – absolwenci nieustannie utrzymują z nami kontakt – ze swoimi nauczycielami i młodszymi koleżankami i kolegami. W tym roku przybyli tegoroczni maturzyści – maturzyści ostatniego etapu gimnazjalnego – Kinga Klimczak, Karol Szczerba, Dawid Dudek, Kuba Banek, którzy opowiadali o dotychczasowej drodze edukacyjnej. Dzielili się uwagami na temat nauki w gimnazjum i szkole średniej, w jaki sposób należy ją ukierunkować, na co szczególnie zwrócić uwagę, co może być przydatne w dalszym życiu. Opowiadali o swoich sukcesach, a także i porażkach, bo w życiu nie jest łatwo, jak twierdzili. Kinga i Karol zostali przyjęci na studia, na swoje wymarzone kierunki. Należy przypomnieć, że Karol uzyskał przyjęcie na UJ jeszcze przed maturą. Swoją ogromną determinacją, wiedzą pokonał startujących w konkursie wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, zdobywając dyplom na filologię szwedzką. Brawo! Matura okazała się formalnością. Na tego typu zajęciach w naszej szkole panuje fantastyczna atmosfera. Ciekawy punkt tych spotkań to możliwość zadawania przez uczniów pytań, a tych jest ogromna ilość. Wiedza zdobyta podczas takich zajęć okaże się niezbędna przy wyborze kolejnej szkoły. Takie spotkania wiele zmieniają, ponieważ młodzi ludzie nie są pewni swoich wyborów w wieku 14 – 15 lat, a każdy wybór niesie konsekwencje w przyszłości.

Jedną z form „spotkań” z absolwentami jest prezentacja Ich prac, podkreślanie sukcesów, z których nadal jesteśmy ogromnie dumni. I tak w miesiącu wrześniu gazetki szkolne na korytarzu zdobią prace naszych absolwentek - Martyny Rataj i Zuzanny Kotyzy. Prezentujemy Ich prace fotograficzne wykonane na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, w którym zdobyły wyróżnienie za szczególny walor artystyczny. Przed nami kolejne spotkania, a naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów – tych spektakularnych i tych „maluczkich”. Podkreślamy. Jesteśmy z Was dumni!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk