A A A

Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne na świecie obchodzone nieprzerwanie od 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, a także budowanie odpowiedzialności za planetę, na której wszyscy żyjemy. W Polsce pierwszy raz Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w 1990 roku. Zachęca on do angażowania się w postawy proekologiczne na co dzień. Stan naszej planety zależy tylko od nas, dlatego zmieniając nawyki możemy przyczynić się do polepszenia warunków życia. Również w tym roku nasza szkoła włączyła się do obchodów. Społeczność szkolna i lokalna zaangażowała się w zbiórkę surowców wtórnych. W ramach zajęć z wychowawcą oraz lekcji biologii uczniowie poszczególnych klas mieli okazję przypomnieć sobie o znaczeniu postaw proekologicznych w życiu codziennym. Uczniowie starszych klas przygotowali plakaty związane ze stanem obecnym i przyszłością naszej planety. Prace te zostały wykorzystane do wykonania okolicznościowej dekoracji w widocznym miejscu na terenie szkoły. Treści zawarte w pracach świadczą o dużej świadomości ekologicznej naszych uczniów. Tak trzymać!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk